Małgorzata Karbownik i Daniel Ławrynowicz - fot. pentathlon.org.pl

Pięciobój

Wyniki legionistów w PŚ w Budapeszcie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Budapeszcie odbyły się trzecie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, w których startowało troje zawodników Legii. Najwyżej sklasyfikowany został, podobnie jak w Ankarze, Łukasz Gutkowski, który był o krok od awansu do finału. Legionista zajął miejsce dziesiąte w grupie półfinałowej - pierwsze nieklasyfikowane awansem do finału. Wyprzedził go o jedną lokatę Sebastian Stasiak.

Daniel Ławrynowicz zakończył półfinały na miejscu dwunastym w grupie B i również nie awansował do finału. Małgorzata Karbownik rywalizację zakończyła na eliminacjach - najsłabszy wynik miała w szermierce (187 pkt.), z kolei uzyskała najlepszy wynik w pływaniu (2:11,53 min.), miała bardzo dobry wynik w laser run, ale ostatecznie zajęła miejsce 20. w grupie B.